News

Комуністи вперше не пройшли в парламент Чехії

На парламентських виборах в Чехії перемогла опозиція, політсила прем’єра Андрея Бабіша посіла друге місце, а місцева компартія вперше не пройшла до парламенту. Про це свідчать результати підрахунку 100% голосів.

Перше місце на виборах сенсаційно зайняла опозиційна коаліція Разом (SPOLU), яка набрала 27,79% голосів. Друге місце – у центристського руху Бабіша АНО (27,12%).

Третє місце зайняла опозиційна лівоцентристська коаліція «Чеської піратської партії» і партії «Старости і незалежні» (STAN) – 15,62%.

Комуністична партія KSČM, яка з моменту заснування в 1990-му завжди була присутня в чеському парламенті, цього разу вперше в історії не змогла подолати 5% бар’єр і не пройшла до парламенту.

Представники ліберальних блоків SPOLU та «Піратської партії» і STAN вже уклали меморандум, в якому заявили про готовність сформувати уряд і відмовились від перемовин про об’єднання з іншими силами.

Вони гарантовано матимуть 108 голосів у парламенті з 200 місць. Проте формування нового уряду може ускладнити позиція президента Мілоша Земана, який заявив, що хоче доручити формування уряду лідеру виключно партії-переможиці – Андрею Бабішу, оскільки переможець SPOLU є політичним блоком.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button