Entertainment

Sınırsız eğlence sona erebilir; Alman otobanlarına hız limiti gelebilirhız limiti

Almanya merkezli hız limiti olmayan otobanlar yakında tarihe gömülebilir. Almanya’daki yeni yönetim, önemli bir restrict getirebilir.

Sanıyoruz bilmeyen yoktur ancak Almanya’da hız limitinin olmadığı otobanlar, daha doğrusu otoban bölümleri yer alıyor. Bu bölümlerde sürücüler gerçek anlamda araçlarının sunabildiği maksimum hıza ulaşabiliyor.

Bu durumun değiştirilmesi uzun zamandır hedefleniyor ancak şimdiye kadar somut bir advertım atılmadı. Ancak okayısa süre önce ülkede bir genel seçim yapıldı ve yönetim değişti. Bu genel seçimlerde Sosyal Demokrat Parti (SPD) oyların yüzde 25,7’sini alarak birinci oldu.

Yeni gelen yönetim, ülke genelindeki hız limitini her yol için 130 km/s olarak belirlemek istiyor ve bu konuda kararlı görünüyor. Bu sayede çokay ciddi oranda bir CO2 emisyon azaltımı sağlanması ve özellikle limitin olmadığı otobanlarda görülen birçokay ölümlü kazanın önlenmesi hedefleniyor.

Bu arada ülkede başka limitler de devre alınabilir. Örneğin şehir içindeki hız limiti 30 km/s seviyesine çekilebilir, ara yollar 80 km/s maksimum hız ile sınırlandırılabilir. Bunlar da yasal olarak ilerisi için düşünülen limitler arasında yer alıyor.

Yeni limitler uygulamaya alınırsa aşağıdakine benzer yeni videoları bir daha göremeyeceğiz. Çünkü buna benzer videoların halka açıokay yollarda çekilebileceği Almanya haricinde başka helloçbir yer bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hız limiti konusunda advertım atan firmalar da bulunuyor

Örneğin artworkıokay Çin merkezli bir sahibi bulunan Volvo, araçlarının maksimum hızını 180 km/s seviyesine sınırlandırmaya başladı. 2021 mannequin yılındaki araçlar için geçerli olan bu hamle, gayet mantıklı bulunuyor. Hiçbir kullanıcının 180 km/s hıza bile ihtiyacı bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button