Technology

Antec NX250

Antec NX250 - Kompaktowy Mid Tower z zabudowanym i stonowanym, acz nadal przewiewnym frontem W ciągu kilku ostatnich dni pisaliśmy już o dwóch nowych obudowach prosto z USA, ale wygląda na to, że Amerykanie nie zwalniają tempa. Do portfolio firmy Antec dołączył bowiem kolejny mannequin, czyli NX250. Jest to propozycja o najbardziej stonowanej stylistyce z częściowo zabudowanym frontem. Jednak za sprawą sporych otworów wentylacyjnych z przodu i góry obudowy nie powinno odbić się to negatywnie na cyrkulacji powietrza. Prócz tego użytkownik otrzymuje tutaj oczywiście metalową piwnicę oraz panel boczny w formie okna z hartowane szkła. Całość została wyceniona dość atrakcyjnie, bo na około 245 złotych. Kwestią dyskusyjną może okazać się tylko jeden fabrycznie dołączony wentylator.

Antec NX250 pojawił się już w pierwszych europejskich sklepach komputerowych w cenie wynoszącej równowartość około 245 złotych.

Antec NX250 - Kompaktowy Mid Tower z zabudowanym i stonowanym, acz nadal przewiewnym frontem  [1]

Antec NX320 – Przystępna cenowo obudowa z trzema fabrycznymi wentylatorami 120-milimetrowymi z podświetleniem ARGB LED

Antec NX250 to obudowa o wymiarach 448 x 215 x 386 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów oraz wadze około 4,2 kilograma. Wykonana ona została ze stali SPCC, hartowanego szkła o grubości 4 milimetrów i tworzyw sztucznych. W środku zamontujemy płyty główne w formacie ATX, Micro ATX lub Mini ITX; wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 160 milimetrów; karty graficzne o długości do 310 milimetrów i zasilacze nie dłuższe niż 185 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano dwie zatoki 3,5 cala lub trzy 2,5 cala.

Antec NX250 - Kompaktowy Mid Tower z zabudowanym i stonowanym, acz nadal przewiewnym frontem  [3]

Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na sierpień 2021

Panel I/O znajduje się na górze obudowy, bliżej prawej krawędzi i am goingści dwa USB 2.0, jedno USB 3.2 Gen 1 typu A, dwa porty audio i przycisk Power oraz od kontroli wbudowanego podświetlenia ledowego. Pod względem wentylacji wejdzie tutaj do ośmiu wentylatorów – dwa 140- lub trzy 120-milimetrowe na froncie; dwa 120-milimetrowe na topie; dwa 120-milimetrowe na piwnicy i jeden 120-milimetrowy z tyłu obudowy. Fabrycznie otrzymujemy jedną mniejszą jednostkę bez RGB LED i zestaw filtrów przeciwkurzowych. Antec NX250 pojawił się już w pierwszych europejskich sklepach komputerowych w cenie wynoszącej 45 funtów, czyli około 245 złotych.

Antec NX250 - Kompaktowy Mid Tower z zabudowanym i stonowanym, acz nadal przewiewnym frontem  [2]

Źródło: Antec

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button