Technology

ADATA XPG chwali się rekordowym OC modułów RAM typu DDR5. Tajwańczycy podkręcili pamięci do zawrotnych 8118 MHz

ADATA XPG chwali się rekordowym OC modułów RAM typu DDR5. Tajwańczycy podkręcili pamięci do zawrotnych 8118 MHzPremiera nowych procesorów Intel Alder Lake oraz dedykowanych im płyt głównych jest tuż za rogiem. Nowa generacja CPU od Niebieskich może porządnie namieszać na rynku nie tylko ze względu na (zgodnie z dotychczasowymi przeciekami) spory skok wydajności, ale również wprowadzenie pod domowe strzechy budowy typu massive.LITTLE, czyli połączenie “dużych”, wydajnych rdzeni z “małymi”, energooszczędnymi oraz obsługi interfejsu PCI Express 5.0 i pamięci RAM typu DDR5. Dzisiaj skupimy się na ostatnim z wymienionych, bowiem ADATA XPG chwali się swoimi osiągnięciami w podkręcaniu modułów nowej generacji. Tajwańczycy osiągnęli dwa szalenie wysokie, acz podobno stabilne wyniki przekraczające 8000 MT/s.

Pełne portfolio modułów RAM od ADATA XPG ma zostać zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu, wraz z premierą procesorów Intel Alder Lake.

ADATA XPG chwali się rekordowym OC modułów RAM typu DDR5. Tajwańczycy podkręcili pamięci do zawrotnych 8118 MHz [3]
XOCL podkręcające na targach CES 2019

Pamięci DDR4 G.Skill z nowym rekordem podkręcania do 6 GHz

Gamingowa marka XPG należąca do tajwańskiej firmy ADATA pochwaliła się dzisiaj osiągnięciem swojej grupy XOCL (XPG Overclocing Lab). Mowa o szalenie wysokich wynikach w podkręcaniu modułów RAM typu DDR5 na platformach Intel Alder Lake. Tajwańczycy przy wykorzystaniu bliżej nieokreślonych, autorskich pamięci RAM na kościach od SK Hynix podnieśli zegary z 4800 MHz do 8104 MHz przy opóźnieniach rzędu CL 52-52-52-96 T2 oraz do 8118 MHz przy opóźnieniach rzędu CL 50-50-50-160 T2. Ustawienia napięć pozostają tajemnicą.

ADATA XPG chwali się rekordowym OC modułów RAM typu DDR5. Tajwańczycy podkręcili pamięci do zawrotnych 8118 MHz [1]

Nowy rekord podkręcania pamięci RAM DDR4 na AMD Renoir

Tajwańczycy niestety nie zdradzili zbyt wiele szczegółów – nie wiemy ani jaki procesor został wykorzystany, ani na jakich ustawieniach i z jakim chłodzeniem pracował. Podobnie sprawa ma się w przypadku użytych płyt głównych, chociaż mówi się o platformach od MSI oraz GIGABYTE. Pełne portfolio modułów RAM od ADATA XPG ma zostać zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu, wraz z premierą procesorów Intel Alder Lake oraz dedykowanych im płyt głównych z flagowymi chipsetami Intel Z690. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość.

ADATA XPG chwali się rekordowym OC modułów RAM typu DDR5. Tajwańczycy podkręcili pamięci do zawrotnych 8118 MHz [2]

Źródło: ADATA XPG

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button