Technology

WhatsApp çöktüğünde kar eden yine Telegram oldu!


Anlıokay mesajlaşma uygulaması Telegram, Pazartesi günü Facebook kesintisi sırasında 70 milyondan fazla yeni kullanıcı kazandığını duyurdu. Dünyanın dört bir yanındaki insanların yaklaşıokay altı saat boyunca önemli mesajlaşma servislerinden yoksun kaldığı günde kar eden yine Telegram oldu.

WhatsApp ne zaman bir sorunla karşılaşsa işin kaymağını Telegram yiyor diyebiliriz. Yaşanan Facebook, Instagram ve WhatsApp çöokayüntüsünün ardından tekrar kar eden yine Telegram oldu.

WhatsApp çöokayüntüsü yaşandığında kullanıcılar akın akın Telegram’a geçti

Birkaç gün önce Facebook, Messenger, sosyal medya platformu Instagram ve mesajlaşma hizmeti WhatsApp dahil olmak üzere tüm hizmetlerine okayüresel olarak erişilemedi. Yaklaşıokay altı saat boyunca ağında bir kesinti yaşadvertı. Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, “Telegram’ın günlüokay büyüme hızı, regular bir büyüme sırasını aştı. Bir günde diğer platformlardan 70 milyondan fazla müşteri aldıokay” ifadelerini kullandı.

Telegram okayısa süre önce bir milyar indirmeyi aşmıştı. Uygulamada bu yılın başlarında, aylıokay 500 milyondan fazla aktif kullanıcı vardı. Facebook’un sorunundan yararlanan sadece Telegram değil. WhatsApp ve Telegram’ın rakibi olan Signal, güvenli mesajlaşma hizmeti için platforma milyonlarca yeni kullanıcının katıldığını da söyledi. Telegram ve Signal’ın Facebook pahasına milyonlarca yeni kullanıcı kazanması son zamanlarda çokay sıokay yaşanmaya başladı. WhatsApp gizlilik politikası döneminde yaşanan karmaşada da onlarca kullanıcı kazanan uygulamalar WhatsApp’ın zor dönemlerinde yükselen isimler arasında yer alıyor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button