Technology

MIUI 13: İlk ekran görüntüleri sızdırıldı ve kullanıcı üst yapısının tasarımı da ortaya çıktı!


Çinli üretici Xiaomi, MIUI 13 arayüzünün grafik üst yapısının yeni bir versiyonunu uzun zamandır hazırlıyordu. Yeni sızıntılar ile birlikte bu tasarım da ortaya çıktı. Güzel görünen bir arayüz sizleri bekliyor.

MIUI 13: Yaklaşan tasarım!

Yeni bir MIUI 13 güncellemesi gibi görünüyor , yakında kullanıcılar ona ulaşırsa neredeyse hazır. MIUI 12.5 güncellemesinin uzun vadeli dağıtımından sonra, yeni bir gelecek sürüm için yeni göstergeler geliyor.

MIUI 13‘ün, önümüzdeki ay Kasım 2021‘de gerçekleşecek lansmanla tanıtılacak. Görüntüleri ise Çin sosyal ağı Weibo“da ortaya çıktı. Güncelleme, MIUI 12.5‘in çeşitli kapalı beta sürümlerinin raporlarında belirtilen bir dizi yeni özellikleri de içeriyor.

MIUI 12.5 veya MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemelerinden sonra, Çinli üretici nihayet bizlere, estetik değişikliklerin yanı sıra çeşitli hata düzeltmelerini de içermesi gereken MIUI üst yapısının tam on üçüncü neslini tanıtmış olacak.

Şirket, son birkaç hafta içinde MIUI 13‘ün international versiyonunda ortaya çıkması muhtemel olan bazı iyileştirmeleri açıkladı. Bunların arasında, özellikle yüksek yüok ile yardımcı olacak olan ve depolama yoluyla RAM‘in genişletilmesi sistemi yer alıyor.

Ayrıca arayüz daha minimalist bir tasarım anlayışını takip ederek, Android 12 işletim sisteminin sürümüne yakın duracak. Ayrıca, iOS sistemi tarzında, bize ekranlarda biraz daha rahat bir deneyim yaşatacak çeşitli widget türlerini de bu tasarımda görebiliriz.

MIUI 13’ün beta sürümlerinde duyurulan diğer özellikler şunlardır:

Geliştirilmiş süper duvar kağıtları
Ana ekrandan hızlı notlar oluşturabilme
El feneri ayarlarına erişme
Etkileşimli ve daha gelişmiş “Widget’lar”
Tüm cihazlar için yeni AI ve kamera geliştirmeleri
Okısayolları kullanarak belge girme yeteneği
Önemli uyarılara yorum ekleme ve yönetme yeteneği
Gelişmiş ve geliştirilmiş yedekleme
Sistemin yazı tipi şeklini değiştirme imkanı
Dahili depolama hakkında daha fazla bilgi edinme
Ekran kayıt işlevi için yeni ses seçenekleri
Geliştirilmiş sistem animasyonları

Xiaomi‘nin atölyesinden yakın zamanda çıkacak olan güncellemeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button