Technology

Herkes iPhone sahibi olacak! Ucuz değil çok ucuz iPhone modeli geliyor!


Türkiye ve benzeri ülkelerde yeni çıkan iPhone modellerini almak neredeyse imkansız durumda. Malum, Türkiye’de ekonomik durum pek de iyi değil. Hal böyle olunca yeni bir telefon için 10.000 TL ve üzeri paralar vermek çokay da mantıklı durmuyor.

Normal bütçe skalasında yani 4000 TL ve civarında bir tutar ödeyerek alacağınız iPhone modeli ise günümüz standartlarının çokay gerisinde kalıyor. Peki bu durumda ne yapabiliriz? Açıokayçası yapacağımız tek şey Apple’ın ciddi anlamda ucuz bir mannequin çıkarması. Buna hemen imkansız gözüyle bakmayın. Çünkü sızdırılan son bilgilere göre Apple ciddi anlamda ucuz bir mannequin üzerinde çalışıyor.

Herkes iPhone sahibi olacak! Ucuz değil çokay ucuz iPhone modeli geliyor!

Apple’a yakın bazı kaynaklar, Cupertino merkezli şirketin uygun fiyatlı bir mannequin için kolları sıvadığını iddia etti. Bu durumun temel sebebi ise Apple’ın orta segmentteki müşteki kitlesinden de pay almak istemesi.

Hali hazırda üst segmentte geniş bir kitleye hitap eden Apple, bu sayede orta segmentteki müşteri ağını da genişletmiş olacak. Böylece Apple’ın ekosistemi daha geniş kitlelere yayılacak.

Apple daha fazla telefon satarak, Apple Music ve Arcade gibi servislerin müşteri sayısını arttırmayı planlıyor. Yani burada amaç kullanıcıyı düşünmek değil. Aylıokay ücretli abonelik sistemine nasıl daha fazla kişiyi dahil edebiliriz. Asıl amaç bu.

Apple’ın ucuz telefonuna ilişkin detayların önümüzdeki süreçte netleşmesi bekleniyor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button