Entertainment

Elektrik seçeneği artıyor; Citroen e-C4 için Türkiye satış tarihi açıklandı

Markasının Türkiye pazarında satışa sunacağı ilk tamamen elektrikli otomobil olacak Citroen e-C4, Avrupa’daki başarılı grafiğiyle pazara kendinden emin bir şekilde giriş yapacak.

Halihazırda Türkiye’de satışta olan yeni nesliyle birlikte ilk kez elektrikli versiyonuyla da bizleri selamlayan Citroen C4 için beklenen planlama duyurusu gerçekleştirildi. Geçirdiği radikal değişimle dikkat çekmeyi başaran kompakt sınıf temsilcisinin tamamen elektrikli altyapıdan güç alan kombinasyonu Türkiye’ye geliyor. Avrupa pazarında okayısa sürede çokay ciddi pay sahibi olmayı başaran Citroen e-C4, eğer bir değişiklik olmaz ise 2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak. Citroën’in Türkiye yollarıyla buluşturacağı ilk yüzde 100 elektrikli otomobili olacak e-C4, zengin standart donanımlarıyla kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen e-C4 teknik özellikleri

Mayıs ayında standart versiyonlarıyla Türkiye satışlarına başlanan C4’ün elektrikli versiyonu, yılın ilk altı ayında ulaştığı yüzde 8’lik section payıyla Avrupa’daki elektrikli kompakt hatchback segmentinde üçüncü sırada yer alıyor. Aracın altyapısında ise PSA grubunun elektrikli modellerinden tanıdıokay olduğumuz bir kindül var. 136 beygir güç ve 260 Nm tork üreten tek elektrik motoruyla gelen otomobil ile maksimumda 150 km/s hıza erişebilecek. Batarya tarafında da standart bir paketle tercih edilebilen e-C4, güncel check standartlarında 350 kilometrelik menzil kat edebiliyor. Elektrikli C4’ün fiyatlarına baktığımızda ise kendi ülkesi olan Fransa‘da 35.800 euroluk başlangıç fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Bu rakam en yüksek donanım paketinde ise 39.200 euroya kadar esneklik gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Hummer EV Yengeç Modu

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button