Entertainment

Koryčany se rozloučily s oběma hasiči, kteří zemřeli při výbuchu!

Česko pohřbilo oba hasiče, kteří zemřeli při výbuchu domu v Koryčanech. Stav dvou mužů, kteří před více než týdnem utrpěli vážná zranění, je stabilizovaný.

Při explozi zahynuli ve středu 15. září dva dobrovolní hasiči, zranění utrpěli dva jejich kolegové a dvě civilní osoby. Hospitalizace byla nutná u tří lidí, jednoho člověka ošetřili zdravotníci na místě.

Jeden z mužů zraněných při výbuchu byl ještě před několika dny s popáleninami i nadále ve Fakultní nemocnici Ostrava. “Jeho stav se výrazně nezměnil, i nadále je vážný. Muž je ale stabilizovaný a mimo bezprostřední ohrožení života,” uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Další zraněný leží ve Fakultní nemocnici Brno. Její mluvčí Veronika Plachá ČTK řekla, že stav hasiče se zlepšil. “Byl okay nám přivezený na umělé plicní ventilaci, od víkendu už je ale bez ní.

Jeho stav je stabilizovaný, nicméně zůstává na JIP a naši lékaři se starají o jeho zranění. Podle lékařů to vypadá, že by mohl být bez vážnějších zdravotních následků, ale ještě si několik týdnů pobude v nemocnici,” uvedla Plachá.

O jednoho ze zraněných se po explozi staral particular personál Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. “Strávil v nemocnici jednu noc, pak byl propuštěn. Byl to muž mladšího věku, měl lehké zranění,” řekla bez bližších podrobností mluvčí nemocnice Renáta Večerková.

V týdnu se v Koryčanech uskuteční pohřeb prvního ze dvou zemřelých dobrovolných hasičů. Poslední rozloučení s druhým hasičem proběhlo dnes.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button